ATOM liga

Na ekipnom natjecanju učenika u znanju matematike, fizike i kemije „AToM liga” sudjelovale su dvije ekipe iz naše škole. Tijekom školske godine provode se dva kola: prvo kolo 9. studenoga 2023. i drugo kolo 5. ožujka 2024.

Ekipa se sastoji od triju članova iste generacije iz iste škole. Natjecanje se odvija u  5 kategorija od 8. razreda osnovne škole do 4. razreda srednje škole. Prvi tim su učenici 8.a razreda ( Petra Sakač, Jura Dolenec i Matej Ratković), a drugi tim su učenici 8.b razreda ( Petak Kukec, Hrvoje Dušak i Marko Nofta). Kotizaciju za natjecanje, koja iznosi 15 € , podmirila je naša škola.

Svaka se kategorija sastoji od triju težinskih kategorija: 9 zadataka (3 iz matematike, 3 iz fizike i 3 iz kemije) po 10 bodova, 9 zadataka (3 iz matematike, 3 iz fizike i 3 iz kemije) po 20 bodova,  10 zadataka (3 iz matematike, 3 iz fizike, 3 iz kemije te 1 koji obuhvaća gradivo matematike, fizike i kemije) po 30 bodova.

„AToM liga” ekipno je natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola u znanju matematike, fizike i kemije. Nastala je sa željom popularizacije prirodoslovlja i matematike, veće motivacije učenika i njihovih mentora u radu te poticanja zajedništva i timskog rada. Organizator je natjecanja „MAT”, obrt za poduku.

Tekst i fotografije: Aktiv prirodne grupe predmeta.

objavio: Igor Derdić   datum: 9. 11. 2023.