Obilježavanje Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

Nizom aktivnosti učenici naše škole obilježili su Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. I ove godine na kreativan su način prezentirali svoje uratke, izrađivali su prezentacije i plakate te iznosili usmenu predaju (svjedočenja  članova uže i šire obitelji koji su bili sudionici Domovinskog rata). Učenici osmih razreda čitali su i analizirali Priče iz Vukovara Siniše Glavaševića.

Dan uoči 18. studenoga učenici su zajedno sa svojim učiteljima palili lampaše u Ulici grada Vukovara. Paljenju lampaša pridružila se i gradonačelnica grada Varaždinskih Toplica gospođa Dragica Ratković i branitelji Domovinskog rata s područja grada Varaždinskih Toplica. O žrtvi Vukovara i Škabrnje prisutnima je govorio učitelj povijesti Drago Ilić, a o sudjelovanju topličkih branitelja i branitelja s područja Varaždinske županije u obrani Vukovara, govorio je ranjavani i višestruko odlikovani branitelj Slavko Čečura, predsjednik  UDVDR podružnice Varaždinske Toplice.

Tekst: Drago Ilić

objavio: Igor Derdić   datum: 17. 11. 2023.