DSD-ovci na terenskoj nastavi u Zagrebu

U srijedu,  29. studenoga 2023. godine učenici petih i šestih razreda bili su na terenskoj nastavi u Zagrebu u sklopu nastave njemačkoga jezika i projekta DSD-a. Na put su krenuli u pratnji učiteljica Martine Kuček, Aleksandre Martinović, Ane Šare te voditeljice DSD- a Marije Filipović.

U Zagrebu su u kinu pogledali animirani film „Želja“ u 3D 4DX formatu. Poseban format omogućio je doživljaj filma i drugim osjetilima kao što su miris, ravnoteža i opip, a ne samo sluhom i vidom što je važno i prilikom učenja jezika te učenja općenito. Sam sadržaj animiranog filma bio u skladu s vrijednostima nadolazećih blagdana te poslao snažnu poruku kako se životu nikada ne smije odustati od svojih želja. Po završetku filma učenici su imali vrijeme za ručak.

Slijedio je istraživački zadatak pa su učenici sa svojim učiteljicama krenuli prema Trgu kralja Tomislava gdje su podijeljeni u četiri grupe. Svaki je učenik dobio listić s uputama za kretanje  Zagrebom i zadacima na njemačkom jeziku. U pratnji učiteljica učenici su brzo i vješto prolazili ulicama do centra Zagreba, tj. do Trga bana Jelačića te se svi sastali kod Manduševca.

Nakon kratkog razgledavanja Trga i razmjenjivanja dojmova o tome što su sve naučili i doživjeli, puni su dojmova krenuli prema Varaždinskim Toplicama.

Tekst: Marija Filipović

objavio: Igor Derdić   datum: 4. 12. 2023.