Osmaši topličke škole sudjelovali su u radionici Srednje škole „Arboretum Opeka“

U sklopu projekta Uspostava regionalnog centra kompetentnosti u poljoprivredi „Arboretum Opeka“ učenici osmih razreda OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića, Varaždinske Toplice posjetili su Srednju školu „Arboretum Opeka“ gdje je za njih održano predavanje i radionica o biovrtlarenju.

Učenici su slušali predavanje o biovrtlarenju, a zatim su se sami okušali u sijanju i sadnji povrća te začinskoga bilja u plastenicima škole.

Osim što su učenici stjecali teorijske i  praktične vještine u (pod)sketoru  poljoprivrede, dobili su i Knjižicu strukovnih zanimanja kako bi mogli bolje upoznati mogućnosti koje nudi škola, a posebno su ih razveselile bočice za vodu koje su dobili na poklon.

Ova je radionica zasigurno potaknula učenike da razmisle o vrijednim strukovnim zanimanjima koje nudi ova škola, a vještine koje su stekli bit će im korisne i u svakodnevnom životu.

S učenicima su u pratnji bili učiteljica Ana Vuković, učitelj Zlatko Čmigović te Igor Derdić i knjižničar Domagoj Španić.

Ovaj hvalevrijedan projekt sufinancirala je Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Tekst: Sanja Habek

Fotografije: Igor Derdić i Zlatko Čmigović

objavio: Igor Derdić   datum: 19. 12. 2023.