Međuopćinska Smotra LiDraNo 2024. u Ljubešćici / Tri rada topličkih osmašica prošla su na županijsku Smotru LiDraNa

Ovogodišnja međuopćinska Smotra LiDraNo za područje Novi Marof održana je  u četvrtak, 8. veljače 2024. u OŠ Ljubešćica.

Na Smotri su sudjelovali učenici i mentori iz škola Breznički Hum, Ljubešćica, Novi Marof, Visoko,  Svibovec, Podrute i Varaždinske Toplice.

Učenici naše škole natjecali su se u literarnom, novinarskom i dramskom stvaralaštvu te su uspješno predstavili sebe i školu.

Prosudbeno povjerenstvo izabralo je za županijsku Smotru literarni rad Ive Plišo (8.a) Ljetna rasprodaja krznenih kaputa (mentorica Sanja Habek). Ivin literarni rad dobio je i posebnu pohvalu stručnog Povjerenstva. I u novinarskom stvaralaštvu bili smo uspješni. Na županijskoj Smotri predstavljat će nas također Iva Plišo s intervjuom U svijetu harfe i Magdalena Gotić (8.a) s intervjuom Pravda, a ne pravo. Njihova je mentorica učiteljica Sanja Habek.

U pojedinačnim scenskim nastupima  predstavnici naše škole bili su Ivan Drmić (2.a) i Domagoj Bahat (2.a), a njihova je mentorica Biserka Bešenić. Ivan Drmić kazivao je pjesmu Slikar Grigora Viteza, a Domagoj Bahat izveo je monolog Ogledalce Grigora Viteza. Iako se u velikoj konkurenciji nisu uspjeli izboriti za višu razinu Smotre, naši najmlađi predstavnici svojim

hrabrim nastupima pokazali su da će toplička škola sigurno i u budućnosti imati predstavnike u dramskom stvaralaštvu.

Dramska skupina 7. i 8. razreda, čija je mentorica Ivana Obad Slavin, izvela je dramsko-scensku igru (Sami) u kući i bez obzira na to što nisu prošli dalje, ostavili su izvrstan dojam na gledatelje zanimljivom scenografijom i kostimografijom  te odličnom glumom. Gledatelje su zabavili i nasmijali: Tea Sakač, Jana Kukec, Karla Detelj, Ema Gluhak, Eva Bahunek, Lea Kraljić, Paula Košćak, Kaja Kontrec, Marko Nofta i Lara Kučina.

U izradi scenografije Dramskoj skupini pomogla je Ljiljana Belavić Kliček, za kostimografiju je zaslužna učiteljica Viktorija Balog-Mikac, a tehnička podrška bio je učitelj Igor Derdić.

Svim učenicima čestitamo na trudu, radu i kreativnosti, a onima koji su odabrani za predstavljanje na županijskoj Smotri, koja će se održati 26. 2. 2024. u Šemovcu, želimo mnogo uspjeha.

Tekst: Novinarska skupina

objavio: Igor Derdić   datum: 11. 2. 2024.