Veliko srce djelatnika topličke škole

Djelatnici topličke osnovne škole sudjelovali su u humanitarnoj akciji prikupljanja tekstila za Socijalnu zadrugu Humana Nova. Humana Nova je društveno poduzeće koje djeluje na tri područja: društvenom, okolišnom i ekonomskom. U udruzi su zaposlene osobe s invaliditetom i druge socijalno marginalizirane osobe koje svakodnevno stvaraju nove proizvode. Od doniranih  i odbačenih tekstilnih predmeta izrađuju kvalitetne i inovativne proizvode, a od novih materijala proizvode koji su održivi.

Humanitarnu akciju prvi puta pokrenula je ondašnja pedagoginja škole Tajana Jenkač, a ove godine humanitarnu akciju provela je učiteljica Informatike Martina Kos – Grabar u suradnji s ravnateljicom škole Gorankom Štefanić i školskom kuharicom Anom Ratković.

Djelatnici topličke škole i u ovoj su humanitarnoj akciji pokazali svoje veliko srce te su  svojim skromnim doprinosom pomogli radu Humane Nove.

Tekst: Martina Kos – Grabar

Fotografija preuzeta s mrežne stranice https://humananova.org/  (pristupljeno 12. veljače 2024. )

objavio: Martina Kos-Grabar   datum: 12. 2. 2024.