Učenici šestih razreda uspješno predstavili školu na županijskom natjecanju „Čitanjem do zvijezda”

U četvrtak, 29. veljače u Osnovnoj školi Trnovec održano je županijsko natjecanje „Čitanjem do zvijezda“. Učenici šestih razreda Jakov Pantaler, Noel Novotni i Sven Božić sudjelovali su kao ekipa te ostvarili 9. mjesto od sveukupno 19 prijavljenih ekipa. Učenike su za natjecanje pripremili učiteljica Hrvatskoga jezika Ivana Obad Slavin i knjižničar Domagoj Španić.

Natjecanje je organizirano u obliku kviza te su naši učenici pokazali da vrlo dobro pamte pojedinosti iz pročitanih knjiga, ali i rade u timu. Ove su se godine čitale knjige Bojane Meandžija „Trči, ne čekaj me; „Moja baka je zmaj“ Melite Rundek te „Zeleni pas“ Nade Mihelčić koja je i obvezna lektira za osmi razred. Cilj je ovog projekta motivirati učenike na čitanje kvalitetne književnosti, razvijanje čitalačkih i komunikacijskih vještina, stvaranje pozitivnog stava prema knjizi i knjižnici.

Učenici su poslije natjecanja sudjelovali na književnom susretu koji je organizirala nakladnička kuća „Alfa“ sa spisateljicom Melitom Rundek.

Puni su se dojmova vratili svojim kućama , a neki od njih već su izrazili želju za sudjelovanjem na sljedećem natjecanju koje će se održati iduće školske godine.

TEKST I FOTOGRAFIJE: Domagoj Španić

objavio: Igor Derdić   datum: 5. 3. 2024.