Obilježavanje Dana ružičastih majica/Učenici potpisima podržali poruku: „I ja sam za školu bez nasilja!“

U sklopu provođenja programa prevencije nasilja, koji je sastavni dio Školskog preventivnog programa, posljednje srijede u veljači u našoj je školi obilježen Dan ružičastih majica. Već tradicionalno u našoj školi aktivnosti za taj dan osmišljavaju defektologinja Gabrica Dvekar Bešenić, pedagoginja Hermina Šinjori, knjižničar Domagoj Španić, ali i učitelji na Satima razrednika.

Ove su godine svi učenici škole na velikim ružičastim majicama izrađenim od papira svojim potpisima podržali poruku iznad majica koja je glasila: „I ja sam za školu bez nasilja!“

Uz ovu aktivnost učitelji su s učenicima obilježili taj dan i na Satima razrednog odjela različitim radionicama, a rezultate pojedinih aktivnosti možete vidjeti na fotografijama.

Vijeće učenika također je dalo svoj doprinos obilježavanju ovog važnog dana. Predstavnici Vijeća učenika nižih razreda izradili su i izložili plakat u holu škole, a predstavnici Vijeća učenika viših razreda izradili su interaktivni okvir za fotografiranje s prigodnom porukom. Fotografirajući se u okviru, učenici su tako mogli podržati nenasilje.

Hvala svima koji su se uključili u aktivnosti te se tako na taj Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja dodatno osvijestili i educirali.

objavio: Igor Derdić   datum: 6. 3. 2024.