Školska prometna jedinica

Učenici naše škole osposobljeni za pomaganje u prometu.

U našoj školi je na početku školske godine, na inicijativu ravnateljice Goranke Štefanić i učitelja tehničke kulture Stanka Medvedeca, osnovana školska prometna jedinica, koju čini trinaestero učenika škole. To su: Ivan Ratković  7a, Marko Ratković 7a, Veronika Šimunek 7b, Ana-Maria Pokos 7b, Julijano Sijarto 6b, Danijela Mičuda 8a, Ena Anđel 8a, Patricija Dvorski 8a, Valentina Bešenić 8a, Marta Mihalić 8a, Martina Mikulčić 8a i Ivona Šimunek 8b. Voditelj školske prometne jedinice je gospodin Stanko Medvedec.

Tijekom prvog polugodišta učenici su polazili teorijski dio nastave, koji je provodio voditelj Stanko Medvedec, te su usavršili pravila snalaženja u prometu, prometne znakove... Dana 30.1.2012. godine učenici su bili testirani uz nazočnost ravnateljice škole, gospodina Vedrana Lukmana, glavnog policijskog inspektora u PU Varaždinskoj, zaduženog za prometnu policiju i  poslove preventive u cestovnom prometu, kontakt policajca Stanka Posavca i voditelja školske prometne jedinice. Dvanaestero učenika je uspješno obavilo testiranje, a jedna učenica će testiranje ponoviti.

Sljedeći na redu je praktički dio kojeg će provoditi policijski službenik uz nazočnost voditelja, no prvo treba doći ljepše i toplije vrijeme kako bi učenici mogli izaći na ceste. Kada se sve to privede kraju, pripadnici školske prometne jedinice bit će osposobljeni za pomoć učenicima u prometu.

Članak napisala: Mirna Perec, učiteljica hrvatskoga jezika

objavio: Igor Derdić   datum: 5. 2. 2012.