„Školski koncert“ učenika Glazbene škole na satu glazbene kulture

Učenici Glazbene škole u Varaždinu upoznali naše učenike s gudačkim i trzalačkim instrumentima

U OŠ A. i I. Kukuljevića u Var. Toplicama je održan „školski koncert“ u organizaciji Glazbene mladeži Varaždin i na taj način učenici su upoznali gudačka i trzalačka glazbala, te glazbala s tipkama. U sklopu nastavnog sata glazbene kulture kod učitelja Zlatka Pipleka, kratak koncert održali su učenici Glazbene škole u Varaždinu: Jakov Šredl, učenik šestog razreda OŠ, violina, mentor prof. Miljenko Pohulek, Matej Ilčić, treći razred SŠ, mentor prof. Darij Milković, te Viktorija Pisačić, prvi razred i Borna Kuća, treći razred SŠ, mentora prof. Morena Vincekovića, uz klavirsku pratnju prof. Domagoja Košćaka. Prije samog koncerta mladih virtuoza, učenicima je o povijesti i tehnici sviranja gudačkih glazbala i gitare govorio prof. Glazbene škole u Varaždinu, gospodin Mijenko Pohulek.

Mladi virtuozi su izveli skladbe hrvatskih i stranih skladatelja; Vrhovskog, Spohra, Matza, Fumića... Učenicima petih i sedmih razreda je to bio izniman glazbeni doživljaj s obzirom na to da o gudačkim i trzalačkim glazbalima uče u sklopu nastave glazbene kulture. Uvidjeli su koliko je truda i rada potrebno za postati mladim glazbenikom, te su svojim posjetiteljima gudačima zaželjeli puno uspjeha na regionalnom natjecanju koje će se održati u Velikoj Gorici, i gitaristima koji odlaze na međunarodno natjecanje koje će se održati u Poreču.

Članak napisala: Mirna Perec, učiteljica hrvatskoga jezika

Autor fotografija: Igor Derdić, učitelj geografije

objavio: Igor Derdić   datum: 21. 2. 2012.