Učenici petih razreda i Posebnog odjela posjetili Ekološku udrugu Lužec

Cjelodnevnim izletom u prirodi učenici i učitelji proslavili dolazak proljeća i zaželjeli mu dobrodošlicu

Kako bi pozdravili dugoočekivani dolazak proljeća i osvrnuli se na Svjetski dan voda, koji je bio 22.3.2012. godine, učenici petih razreda i Posebnog odjela naše škole, odlučili su krenuti na cjelodnevni izlet u prirodi.

Izlet je 24.3.2012. organizirao učitelj geografije Igor Derdić, a u pratnji učenicima su još bile učiteljice Mirela Glavnik, Marjana Boršćak, Lidija Čečura. Učenici su sa svojim učiteljima krenuli iz Varaždinskih Toplica u 9,30 sati, u smjeru Selnice-Boričevca-Hrastovca i Petkovca, prema Područnoj školi Petkovec, gdje su skrenuli na makadamski put. Destinacija je bila Ekološka udruga Lužec u Oštricama. To je područje bogato prirodnim ljepotama, prekrasnim šumama, šarenim voćnjacima i vinogradima. Tamo ljudi dolaze odmoriti se od svakidašnjih briga i obaveza.

Naše planinare je vrijeme zaista poslužilo, te je bilo idealno za šetnju prirodom. Svi su bili dobre volje i raspoloženi za druženje i boravak na friškom zraku. Nekoliko puta su i potražili hladovinu kako bi se okrijepili sokovima i sendvičima. Ovaj izlet je također bio organiziran i u sklopu nastave geografije u petom razredu, s učenjem godišnjih doba, voda na Zemlji. Kada su nakon dva i pol sata laganog hodanja stigli do Lušca lijepom šumskom stazom, učenici su morali naučiti prepoznavati znakove za planinarske puteve te se i orijentirati pomoću njih. Cijeli prostor odredišta i njegovo uređenje je učenike oduševilo. Opustili su se igrajući nogomet, odbojku na pijesku, košarku, te se dobro zabavili na klackalicama i ljuljačkama. Lužec je i okružen jezerima, žabama, te su učenici mogli i piti vodu iz pravog prirodnog šumskog izvora.

Nakon igre i druženja u prirodi, planinari su ponovno napunili  svoje bočice vodom, te krenuli pješice natrag prema svojim kućama. Na licima učenika vidjelo se zadovoljstvo provedenim danom u prirodi, lagani umor, te želja da njihov učitelj još koji put organizira jedan takav izlet.

Članak napisala: Mirna Perec, učiteljica hrvatskoga jezika

Fotografije: Igor Derdić, učitelj geografije

objavio: Igor Derdić   datum: 27. 3. 2012.