Uspješno proveden praktični dio testiranja Školske prometne jedinice

Članovi naše Školske prometne jedinice su prvi puta izašli na cestu kako bi pomagali drugim učenicima u prometu.

Nakon uspješno provedenog pismenog i usmenog dijela testiranja, trinaestero učenika i učenica naše škole, koji su članovi Školske prometne jedinice, uspješno su proveli i praktični dio prvim izlaskom na cestu. U četvrtak, 19.4.2012. godine u 11,30 h, učenici su po prvi puta imali priliku naučena prometna pravila primijeniti na cesti i to na pravi način: učenicima naše škole osigurati siguran povratak kući. Prvom izlasku na cestu prisustvovala je ravnateljica škole gospođa Goranka Štefanić, učitelj tehničke kulture gospodin Stanko Medvedec, koji je učenike pripremao za važne korake ovog testiranja, kontakt policajac gospodin Stanko Posavec, te gospodin Vedran Lukman, glavni policijski inspektor prometne policijske uprave varaždinske.

Članovi ŠPJ su bili jako uzbuđeni i spremni postati najmlađim pomagačima u prometu u našem gradu. U suradnji s ostalim učiteljima i njihovim razredima, učenici su u grupama dolazili na ključno raskrižje, te uz pomoć naših pomagača u prometu su sigurno prelazili cestu i odlazili svojim kućama nakon škole. Članovi naše ŠPJ su se jako dobro snašli u pružanju pomoći u prometu najmlađima.

Učenici će svakodnevno biti na cesti od 7,30 h do 8 h, te od 11,30 h do 12 h, kada najviše učenika dolazi u školu, ali i odlazi iz škole. Kako bi ih na cesti vozači i pješaci mogli što bolje uočiti, imaju prikladnu opremu i znakove kojim reguliraju promet i omogućuju učenicima siguran prolaz.

Osnivač Školske prometne jedinice je lokalna samouprava. Uz OŠ Klenovnik, druga smo škola po redu koja ima formiranu ŠPJ, što je vrlo pohvalno i specifično.

Ponosni smo na naše učenike i želimo im mnogo uspjeha u daljnjem radu!

Članak napisala: Mirna Perec, učiteljica hrvatskoga jezika

Fotografije: Igor Derdić, učitelj geografije

objavio: Igor Derdić   datum: 19. 4. 2012.