ŠKOLSKO NOGOMETNO PRVENSTVO

Odigrana 1. utakmica 6.a i 5.b razreda

Cijela škola je isčekivala taj događaj! U srijedu, 18. travnja 2012. godine je u školskoj dvorani započelo školsko nogometno natjecanje, te je odigrana 1. utakmica u kojoj su svoje znanje u nogometu odmjerili 5.b i 6.a razred.

Ekipi 5.b razreda golman je bio Josip Pokos, a u 2. poluvremenu Erik Bešenić. Ekipu 6.a razreda je oba poluvremena snažno branio golman Antun Novak. Nakon nekoliko minuta je Karlo Gredelj zabio gol za 6.a. Igra se odvijala bez promjene rezultata. Mnogobrojna publika je navijala za 6.a vičući: „Šesti, šesti!“ Navijača 5.b razreda nije bilo mnogo. Većinu utakmice igrači su proveli kod gola 5.b razreda. Odjednom je došlo do izjednačenja; Danijel Belavić je zabio prvi gol za 5.b, a uskoro i drugi! Predaje nije bilo, pa je Dalibor Gredelj ponovo dao gol i rezultat je bio 2:2. Učenici 6a razreda su čak svoje igrače bodrili i transparentom na njemačkom jeziku; „6.a die besste“! Utakmica se pretvorila i u borbu jezika, njemačkog i engleskog! Publika je pozorno pratila utakmicu i navijala. Dalibor nije odustajao, te je zabio i treći gol za rezultat 3:2 za 6.a.

Na poluvremenu su se ekipe malo odmorile, no moralo se krenuti dalje. Martin Prstec iz 6.a je izašao iz igre, a u zamjena njemu bili su Dominik Benčić i Hrvoje Loborec. Utakmica je završila rezultatom 3:2, dobrim raspoloženjem i čekanjem druge utakmice!!!

Članak napisala: Vida Žagar, učenica 6.a razreda

Fotografija: Igor Derdić, učitelj geografije

objavio: Igor Derdić   datum: 25. 4. 2012.