Radna akcija najmlađih ususret prazniku rada

Učenici i učitelji naše škole pokazali su brigu za okoliš i grad u kojem živimo.

Ususret prazniku rada, naša škola je 30.4.2012. organizirala radnu akciju, kako bi pokazali da se od malih nogu treba usaditi briga o okolišu i gradu u kojem živimo. Škola je jedan od najvažnijih faktora koji može utjecati na svijest djece o očuvanju prirode, okoliša i mjesta u kojem živimo.

Učenici su bili podijeljeni po razredima. Uz potrebnu zaštitnu opremu i alat, neki učenici su ostali kod škole, čistiti područje oko škole i potoka, a veći dio učenika i učitelja je krenuo u park. Radna akcija je započela u 8 sati, a završila u 11 sati. Učenici su uz svoje učitelje marljivo radili, skupljali lišće, granje i smeće, uređivali stazice u parku i to uz pomoć radnika Specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju u Var. Toplicama. Kako je nakon rada potrebna i okrijepa, ubrzo su stigli sendviči i sokovi za sve vrijedne radnike i pomagače. Naši učenici su na ovaj način ujedno pokazali da su vrlo složni, te spremni i na drugačiju vrstu nastave od one svakodnevne i uobičajene.

Pošto je dan poslije slijedio 1. maj, učenici su imali još jedan dan za odmor, a onda kreću u nove radne pobjede i iščekivanje ljeta.

Članak napisala: Mirna Perec, učiteljica hrvatskoga jezika

Fotografije: Igor Derdić, učitelj geografije

objavio: Igor Derdić   datum: 30. 4. 2012.