Učenička zadruga Topličnjak gostovala u Varaždinu

Zadruga naše škole predstavila svoje proizvode u sklopu projekta Učenici - mladi poduzetnici.

Već treću uzastopnu godinu Varaždinska je županija obilježila Europski tjedan događanjima pod zajedničkim nazivom Učenici – mladi poduzetnici. Europski se tjedan obilježava od 3. do 9. svibnja te obuhvaća dva važna događaja u povijesti Europske unije – Dan vijeća Europe i Dan Europe.

U projektu Učenici – mladi poduzetnici sudjelovalo je šesnaest školskih zadruga koje su u Varaždinu, na Franjevačkom trgu, predstavile svoje proizvode. Među njima je svoju kreativnost i poduzetnički duh predstavila i naša školska zadruga pod mentorstvom učiteljice Ivančice Svetec.

Naši su učenici, 5. svibnja, predstavili predmete od keramike, radionicu pirografije, topličke motive, ručno oslikane predmete i nakit od kože. Time su svoj trud, rad i kreativne ideje predstavili na najbolji mogući način.

objavio: Igor Derdić   datum: 8. 5. 2012.