Radionica učitelja bolničkih škola u Göteborgu

Učiteljica hrvatskog jezika i razrednica u našoj bolničkoj školi, Tihana Šarec sudjelovala je na radionici učitelja bolničkih škola u Goteborgu.

U razdoblju od 19. do 21. travnja ove godine, učiteljica hrvatskoga jezika i razrednica u našoj bolničkoj školi, Tihana Šarec sudjelovala je na radionici učitelja bolničkih škola u Göteborgu.

Radionicu je organizirala, u sklopu Comenius programa za cjeloživotno učenje, Agencija za mobilnost i programe EU.

Na radionici su sudjelovali učitelji bolničkih škola iz dvadesetak europskih zemalja koji su dobili priliku za razmjenu iskustava i učenje o novim načinima rada u ovim specifičnim školama.

Učitelji su, između ostalog, upoznali eTwinning kao jednu od aktivnosti Comeniusa  te su dobili uvide u primjere eTwinning projekata.

U sklopu trodnevnih radionica posjetili su Ågrensku – centar za djecu i odrasle s invalidnošću. Tamo su se upoznali s obiteljskim programom koji centar nudi svojim polaznicima i metodama rada s djecom koja dolaze u Centar.

Na kraju trodnevnog radnog druženja ostvaren je i cilj radionice: nalaženje partnera iz europskih bolničkih škola. Naša se bolnička škola povezala s bolničkim školama iz Švedske, Slovenije i Češke, a uskoro će početi i izradu zajedničkog projekta pod radnim naslovom: Ima li koga tamo vani?. Kao što je radionica omogućila razmjenu iskustava učitelja bolničkih škola, tako se i spomenutim projektom želi potaknuti razmjena iskustava učenika koji pohađaju različite bolničke škole te su primorani na duži boravak u bolnici.

Učiteljica naše bolničke škole Tihana Šarec i učiteljica bolničkog odjela Centra za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar 19. će svibnja predstaviti našu bolničku školu na godišnjem seminaru Udruge bolničkih pedagoga u Zagrebu.

Na seminaru će biti predstavljen priručnik u kojem će, među osam hrvatskih bolničkih škola, biti predstavljena i naša – najmlađa bolnička škola u Hrvatskoj.

objavio: Igor Derdić   datum: 14. 5. 2012.