Svečana dodjela diploma našim DSD-ovcima u Zagrebu

Učenici naše škole posjetili Zagreb u pratnji učiteljice Mare Malenica i vratili se kući s njemačkim jezičnim diplomama.

Prva generacija učenika naše škole, koja je četiri godine radila po posebnom programu "Grundschulinitiative" DSD 1, u srijedu 16. svibnja 2012. godine, je posjetila Zagreb i i prisustvovala dodjeli diploma za položeni ispit.

Učenici su u sklopu projekta polagali pismeni i usmeni ispit, a Zagreb su posjetili u pratnji svoje učiteljice i mentorice, gospođe Mare Malenica. Nakon četiri godine truda i rada, svi učenici su bili pozvani na svečanu dodjelu diploma i druženje s ostalim učenicima iz drugih škola. Priređen im je kraći program tijekom kojeg su učenici pjevali na njemačkom jeziku, a njemačke jezične diplome A2  prema Europskim referencama, uručile su im gospođa Daniela Scheetz, voditeljica odjela za kulturu pri Veleposlanstvu Savezne Republike Njemačke u Zagrebu i gospođa Walburga Staudigl,  jezična savjetnica Središnjeg ureda za školstvo u inozemstvu ( Zentralstelle für das Auslandsschulwesen in Köln). Druženje i kratku proslavu su nastavili na kratkom ručku, gdje su naši učenici izmjenjivali iskustva s učenicima osnovnih škola iz Ludbrega, Zagreba, Zaprešića, Krapine, Karlovca...

Učenicima će ovaj dan ostati u lijepom sjećanju, kako zbog postignutog uspjeha, tako i zbog ugodnog druženja sa svojim vršnjacima. Na kraju dana su se svi sretni i zadovoljni vratili kući.

Čestitamo učenicima na diplomama, a posebno gospođi Mari Malenica na uspjehu i predstavljanju naše škole!

Generacija sedmog razreda kojoj će sljedeće godine također biti uručene jezične diplome

Tekst: Mirna Perec, učiteljica hrvatskoga jezika

Fotografije: Igor Derdić, učitelj geografije

objavio: Igor Derdić   datum: 23. 5. 2012.