OŠ A. i I. Kukuljevića u Varaždinskim Toplicama obilježila Dan škole svečanim podizanjem Zelene zastave

Naša škola je ponovno potvrdila status Eko-škole, čime se jako ponosimo.

Osnovna škola Antuna i Ivana Kukuljevića u Varaždinskim Toplicama, mjesto najstarijeg školstva u jugoistočnoj Europi, proslavila je Dan škole 29.5.2012. godine koji je bio posvećen dizanju Zelene zastave.

U Zagrebu je nedavno  promovirana dvanaesta generacija Eko škola iz Republike Hrvatske među kojima se nalazi i naša škola, koja nastavlja tradiciju razvoja ekološke svijesti i brige o okolišu, te se time jako ponosimo. Međunarodna koordinacija za Eko-škole produžila je našoj školi status Međunarodne eko-škole. Izvješena zastava je veliko priznanje našoj školi u kojoj se pod mentorstvom profesorice biologije i kemije, gospođe Ane Vuković, već niz godina provode ekološki programi i različiti projekti. Time utječemo na ekološku svijest učenika i mijenjamo njihov način, ali i shvaćanje življenja.

Zelenu zastavu je podigla ravnateljica škole gospođa Goranka Štefanić zajedno s kumom škole gospođom Bernardom Ceceljom i gradonačelnikom Varaždinskih Toplica, gospodinom Dragutinom Kranjčecom.

Povodom svečanog podizanja Zelene zastave, učenici i učitelji naše škole su za sve uzvanike priredili kratak kulturno-umjetnički program. U programu je sudjelovao Dječji tamburaški orkestar i Mali zbor pod ravnanjem voditelja i dirigenta gospodina Zlatka Pipleka, učenik 3. b razreda Toni Bešenić sa skladbom „Igra“ koju je izveo na klarinetu, te članice dramske skupine, koju vodi gospođa Danka Maroević, s kratkim razgovorom na engleskom jeziku. Nakon programa uslijedili su sportski susreti učenika i učenica osmih razreda u nogometu i rukometu u školskoj dvorani, a niži razredi su se natjecali u graničaru na vanjskom igralištu iza škole.  U školi je također bila i postavljena izložba likovnih radova naših učenika koju je priredio gospodin Antun Sopić, a izloženi  su bili i literarni radovi u holu škole koje je priredila gospođa Ana Lodeta sa svojim učenicima. Školska učenička zadruga „Topličnjak“ je u školi priredila štand s prodajnim proizvodima.

Dan škole se održao na dan rođenja Ivana Kukuljevića, te su učenice koje su sudjelovale ove godine na državnom natjecanju iz šaha, odnijele vijenac na grob njegovog oca Antuna Kukuljevića.

Zahvaljujemo svim gostima i uzvanicima na dolasku i pažnji!

Nogometna momčad sedmog razreda

Pobjednička momčad osmog razreda

Pobjednička rukometna momčad sedmog razreda

Tekst: Mirna Perec, učiteljica hrvatskoga jezika

Fotografije: Igor Derdić, učitelj geografije

objavio: Igor Derdić   datum: 30. 5. 2012.