Prvašiće naše škole posjetio dežurni kontakt policajac

Naši prvašići upoznati s pravilima u prometu.

Nove sudionike u prometu, naše prvoškolce, posjetio je policajac u zajednici gospodin Stanko Posavec. U učionicu je ušao u policijskoj odori  sa značkom na jakni i vrećicom u ruci.

Uzbuđeni prvoškolci su saznali kako se moraju kretati ulicama i gdje smiju prelaziti cestu. Pažljivi moraju biti pri rolanju i vožnji biciklom. Dobro je pri tome  nositi štitnike za koljena i laktove. Kaciga čuva glavu!

Policajac Stanko pokazao je što nosi na opasaču : gumenu palicu , lisice i pištolj. Palicu stop visoko je podigao i objasnio kad ju koristi.

Osim toga podsjetio je učenike da nađene , tuđe stvari moraju predati učiteljici i da se nije lijepo tuči ni svađati.

Vide li  policajca ili policajku na cesti slobodno ih pozdrave i pitaju  ih kako su. Bez ustezanja mogu ih zamoliti za pomoć.

Na kraju srdačnog susreta „striček“ Stanko posegnuo je u svoju vrećicu i svakom učeniku darovao pernicu s priborom sa znakom Policijske uprave. Zahvalni prvoškolci pljeskom su nagradili dragog gosta.

Tekst: Mirjana Bartolić, učiteljica 1.a razreda

Fotografije: Igor Derdić, učitelj geografije

objavio: Igor Derdić   datum: 19. 9. 2012.