Obilježen Dječji tjedan

I naša se škola uključila u obilježavanje Dječjeg tjedna pod vodstvom Društva Naša djeca.

Obilježavanjem Međunarodnog dana djeteta počeo je Dječji tjedan 2012. u organizaciji Društva Naša djeca iz Varaždinskih Toplica te pod vodstvom Smirne Turkalj, a ove godine traje od 1. – 7. listopada. Cilj ove akcije je usmjeriti pozornost najšire javnosti prema potrebama i mjestu djece u društvenoj zajednici.

Stoga će ovaj tjedan obilježiti posebno i prigodno odabrane igre, priredbe i stvaralačke aktivnosti djece i za djecu, od kojih izdvajamo Susret djedova i baka u OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića i nastup Joze Boze koji je zbog Dana žalosti odgođen za sljedeći tjedan te susret predstavnika Vijeća učenika s gradonačelnikom Varaždinskih Toplica Dragutinom Kranjčecom.

Kako društvo potiče i volonterski, društveni i stručni rad odraslih s djecom, organizirana je i akcija Solidarnost na djelu u suradnji s Crvenim križem u kojoj će učenici prikupljati novac za potrebe Crvenog križa.

Tekst: Ana Šare, učiteljica hrvatskog jezika

Fotografije: Društvo Naša djeca

objavio: Igor Derdić   datum: 5. 10. 2012.