Dan učitelja 5.10.2012.

Povodom Dana učitelja koji se svake godine obilježava 5. listopada organizirana je stručno-edukativna ekskurzija djelatnika škole u Ptuj i Maribor.

Djelatnici škole su u organizaciji agencije Centrum Travel iz Ludbrega posjetili i razgledali slovenske gradove Ptuj i Maribor.

Najvažnije odredište, ujedno i cilj same ekskurzije bila je Osnovna škola Breg u Ptuju.

Budući da je prepoznata sličnost u radu i ciljevima OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića i OŠ Breg organiziran je posjet tijekom kojeg su se djelatnici mogli upoznati s načinom rada, djelatnicima i afinitetima ptujske škole. Djelatnike je u ptujskoj školi ljubazno dočekala pedagoginja Milena Stojadinović koja je objasnila način rada škole te istaknula usmjerenost prema održavanju titule Eko-škole te organizaciji zdrave prehrane te zdravog i aktivnog života svojih učenika. Djelatnici OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića imali su prilike razgledati učionice, prisustvovati na dijelu sata domaćinstva za najmlađe učenike te razmijeniti iskustva s drugim djelatnicima OŠ Breg.

Osim edukativnog posjeta OŠ Breg, djelatnici su uživali u razgledavanju grada Ptuja, a potom i Maribora. Razgledavanje su vodili djelatnici škole – pedagoginja Hermina Koren i učitelj povijesti te geografije Drago Ilić. Oni su svojim pričama oživjeli najznačajnije ptujske znamenitosti – ptujski stari grad, crkvu sv. Jurja, Orfejev spomenik, Gradsku vijećnicu te lijepo uređene ptujske ulice.

Zadnje odredište bio je Maribor koji ponosno ističe prestižnu titulu europske prijestolnice kulture.

Maribor, drugi po veličini slovenski grad te središte pokrajine Štajerske određen je svojim smještajem uz rijeku Dravu te nudi dojmljivih panorama i kulturnih znamenitosti. Djelatnici škole obišli su najljepše i najvažnije mariborske spomenike i lokacije: Slomškov trg i Katedralu, glavni gradski trg s Gradskom vijećnicom, Trg generala Maistra, Franjevačku crkvu, obalu rijeke Drave te Hižu stare trte, tj. Muzej posvećen najstarijoj lozi na svijetu.

Ekskurzija je zaključena druženjem i šetnjom djelatnika mariborskim ulicama.

Tekst  Tihana Šarec

Fotografije  Ivančica Svetec

objavio: Martina Kuček   datum: 10. 10. 2012.