ZAHVALNI ZA PLODOVE ZEMLJE

Kruh je simbol života, obitelji, sklada, dobrote, ljubavi. U mnogim zemljama svijeta u listopadu se jedan dan slavi kao Dan zahvalnosti za plodove zemlje ili Dan kruha. Negdje je to početkom listopada, negdje krajem mjeseca.

Taj dan obično je posebno posvećen zahvaljivanju za plodove zemlje koji su tijekom ljeta i jeseni prikupljeni pa se stoga zove Dan zahvalnosti.  Zahvalnost nas same čini radosnima i zadovoljnima jer kroz zahvalnost shvaćamo koliko smo toga primili, koliko smo sretni što smo to primili. I naši učenici su na svoj način zahvalili rječju, pjesmom i glumom. U prigodnom programu nastupili su: zbor "martinčeki" pod vodstvom časne sestre Bonite Kontent, Dramsko-recitatorsla grupa nižih razreda pod vodstvom Biserke Bešenić, učenici Posebnog odjela pod vodstvom Mirele Glavnik te učenice Dramsko- recitatorske grupe viših razreda pod vodstvom Ane Lodeta. Na kraju programa je velečasni Stjepan Mostečak blagoslovio plodove i sve prisutne.

objavio: Ana Vnučec   datum: 21. 10. 2012.