ŽUPANIJSKA SMOTRA DANI KRUHA

Naša zadruga "Topličnjak" sudjelovala na Županijskoj smotri Dani kruha u Varaždinu.

Domaćin ovogodišnje smotre na kojoj je sudjelovalo 20 osnovnih i 6 srednjih škola te dječji vrtić Zeko iz Varaždina bila je Osnovna škola Trnovec, a organizator Upravni odjel za prosvjetu, kulturu i šport Varaždinske županije.

Kako je istaknula ravnateljica OŠ Trnovec Radmila Sačić, okosnice današnjih događanja bile su skromnost i zahvalnost za hranu i sve što je stvara.

Smotru je otvorio varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak, koji je potom obišao dvadesetak štandova koje su za ovu prigodu uredili sudionici smotre, dok je prosudbeno povjerenstvo smotre biralo najbolje u tri kategorije, a zamjenica župana je uručivala zahvalnice sudionicima.

Na kraju smotre, odlučeno je kako će Varaždinsku županiju na državnom natjecanju predstavljati Osnovna škola Trnovec i Centar za odgoj i obrazovanje „Pahinsko“ iz Ivanca, dok će domaćin županijske smotre Dani kruha iduće godine biti Osnovna škola Petrijanec.

objavio: Ana Vnučec   datum: 22. 10. 2012.