Mentori i učenici na svečanoj gradskoj sjednici

Svečanom sjednicom Gradskog vijeća u Hotelu Minerva obilježen je dan grada Varaždinskih Toplica. Svečanoj sjednici prisustvovao je veliki broj gostiju, gradonačelnika i načelnika gradova i općina s područja Varaždinske županije te direktora i ravnatelja mnogih tvrtki. A prisutni su bili i mentori i učenici iz OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića koji su skoji su sudjelovali na natjecanjima i ostvarili zapažene rezultate: Ana Vukalović (5.a), Marina Čukelj (7.a), Vida Žagar (7.a), Adam ban (7.b), Ivan Rissi (8.b) i članovi tamburaškog orkestra te njihovi mentori: Ana Vuković, Mario Sremec, Zlatko Čmigović i Zlatko Piplek.

Sjednici je prisustvovao i župan Varaždinske županije Predrag Štromar koji je građanima  čestitao sretan dan grada, a  vodećim ljudima grada Varaždinskih  Toplica  je poželio mnogo sreće i uspjeha u obavljanju odgovorne dužnosti. U okviru proslave Dana grada održan  je i bogati popratni program od proslave Svetog Huberta - zaštitnika lovaca, kestenijade i kušanja mladog vina, zabavne Martinjske večeri, izložbe ručnih radova Udruge žena “Naši cajti” do Kajkavijade koju je organiziralo Društvo Naša djeca Varaždinske Toplice. Isto tako, Ogranak Matice hrvatske iz Varaždinskih Toplica i ove je godine, već tradicionalno, organizirao kulturno-znanstvenu manifestaciju Kukuljevićevi dani. Kukuljevićevi dani obilježeni su bogatim programom od polaganja vijenca uz Spomenik hrvatskome jeziku, posjeta grobu Antuna Kukuljevića do održavanja stručno-znanstvenog skupa na temu 170. obljetnica javnog djelovanja Ivana Kukuljevića Sakcinskog u Hrvatskoj.

objavio: Ana Vnučec   datum: 13. 11. 2012.