Održana je jubilarna dvadeseta „Kajkavijada“

U organizaciji topličkog Društva Naša djeca u Varaždinskim Toplicama održana je  jubilarna dvadeseta dječja revijalna manifestacija „Kajkavijada“ s ciljem očuvanja kajkavskog govora i kulturne baštine u kajkavskim krajevima (županijama) Hrvatske.

Prva „Kajkavijada“ osnovana je 1993. godine na inicijativu aktivista Društva Naša djeca Varaždinske Toplice i djelatnika OŠ A. i I. Kukuljevića Varaždinske Toplice.

„Jezik kao sastavnicu identiteta, uz jezične kompetencije, njegujemo kroz uporabu zavičajnih govora, te je iz tog razloga osnovana ova manifestacija, koja svake godine broji sve više članova“- kazala nam je, predsjednica DND Varaždinske Toplice, Smirna Turkalj.

U dvodnevnom programu sudjelovalo je više od šest stotina djece iz sedam županija (Varaždinske, Međimurske, Koprivničko-križevačke, Krapinsko-zagorske, Zagrebačke, Karlovačke te Primorsko-goranske županije) u kojima se govori kajkavskim narječjem.

objavio: Ana Vnučec   datum: 19. 11. 2012.