UČENICI GLAZBENE ŠKOLE NA SATU GLAZBENE KULTURE

Učenici Glazbene škole iz Varaždina upoznali su osnovnoškolce s gudačkim instrumentima.

U organizaciji Glazbene mladeži iz Varaždina u OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića održan je školski koncertu na kojem su učenici upoznali gudačke instrumente.

Na satu glazbene kulture, koju predaje učitelj glazbene kulture Zlatko Piplek, predstavili su se: Jakov Šredl (violina), Tanja Prgomet (violina), Rubin Kostć-Ferček (viola) i Matej Ilčić (violončelo) izvodeći kompozicije Schroedera i Tkalčića.

Prije samog koncerta učenicima je o povijesti i tehnici sviranja govorio njihov mentor profesor Miljenko Pohulek.

Učenicima je to bio izniman glazbeni doživljaj budući da o gudačkim instrumentima uče u sklopu nastave glazbene kulture.

objavio: Ana Vnučec   datum: 26. 11. 2012.