TERENSKA NASTAVA UČENIKA U ZAGREBU

U okviru kurikuluma učenici sedmih razreda realizirali su dio nastavnih sadržaja u Zagrebu.

Najveći dio nastavnih sadržaja realiziran je u dijelu Zagreba poznatom po imenu Donji grad i perivoju aleje platana - Zrinjevcu, galeriji građanske kulture 19. i 20.. stoljeća.

Podijeljeni u grupe, učenici su istraživali mnoge tajne Arheološkog muzeja , koji u fundusu ima približno 400 000 artefakta i pet zbirki. Posebna pozornost posvećena je Zagrebačkoj lanenoj knjizi, Egipatskoj zbirci i Vučedolskoj golubici. Razgledavanje muzeja bila je prilika za ponavljanje nastavnih sadržaja i stjecanje novih spoznaja.

Uslijedilo je razgledavanje Zrinjevca, svojevrsne galerije na otvorenom, mjesta važnih znanstvenih i kulturnih ustanova te spomenika zaslužnih Hrvata.

Na kraju dana učenici su posjetili Međunarodni sajam knjiga Interliber, a također su i organizirano sudjelovali u iščekivanju odluke međunarodnog suda u Haagu te s okupljenim mnoštvom pozdravili oslobađajuću presudu hrvatskim generalima na Trgu bana Josipa Jelačića.

Na Trgu bana  Jelačića učenici su organizirano sudjelovali u iščekivanju odluke Međunarodnog suda u Hagu. Sa okupljenim mnoštvom oduševljeno su pozdravili oslobađajuću presudu hrvatskim generalima.

Istraživanje i razgledavanje egipatske zbirke u Arheološkom muzeju

U šetnji Zrinjevcem učenici su zastali kod spomenika Nikole Jurišića, glasovitog hrvatskog vojskovođe koji je zaustavio vojsku sultana Sulejmana Veličanstvenog u pohodu na Beč, 1532. godine kod mađarskog grada Kisega.

objavio: Ana Vnučec   datum: 27. 11. 2012.