DSD-ovci posjetili Austriju

Učenici 7., 8. i 5. razreda, koji dodatno uče njemački jezik (DSD), posjetili su Beč i Gradišće. U jednodnevnom putovanju razgledali su Beč, najvažnije građevine i spomenike u Ringu, dvorac Schönbrunn, Hofburg i Stefansdom, te razgledali izloge i kupili neke suvenire, a u McDonaldsu probali kakav okus takva hrana ima u Austriji.

Uslijedila je posjeta Eisenstadtu ( Železno) glavnom gradu Burgenlanda ( Gradišće) gdje su vidjeli Haydnovu rodnu kuću, dvorac Esterhazy i Bergkirche.

Šetajući mjestom proučavali su dvojezične natpise na ulicama i građevinama. U mjesto Rust am See, koje je poznato po rodama, imali su priliku vidjeti Neusiedlersee, jedino stepsko jezero u Europi.

Umorni, ali zadovoljni vratili su se kasno kući puni utisaka i podataka s ovog lijepog putovanja na kojem su im se pridružili učenici OŠ Ludbreg koji sudjeluju u istom projektu.

objavio: Ana Vnučec   datum: 3. 4. 2013.