ODRŽANO MEĐUOPĆINSKO NATJECANJE „LIDRANO“ - NAŠE KUHARICE IDU DALJE!

Velika je konkurencija pojedinačnih i skupnih scenskih radova nastupila na ovogodišnjoj međuopćinskoj smotri „Lidrano“ održanoj u OŠ u Novom Marofu. Članovi prosudbenog povjerenstva imali su težak zadatak izabrati one najbolje od sveukupno petnaest izvedenih scenskih točaka.

Osnovnu školu Antuna i Ivana Kukuljevića predstavljale su učenice 5. i 7. razreda i njihova mentorica Ana Lodeta s dramsko-scenskom igrom „Kuharski naputci kapucina Pashazija iz 1787. godine“. Nakon druženja učenika i učitelja uz domjenak, uslijedila je objava rezultata, a među šestero odabranih,  koji će se dalje natjecati na županijskom natjecanju, nalaze se i predstavnici naše škole.Stoga im od srca čestitamo i želimo mnogo uspjeha u daljnjem natjecanju!

U pojedinačnome scenskom izrazu daljnje natjecanje izborili su: monolog „Djetinjstvo je vraški teška stvar“ iz OŠ Ljubeščica i kazivanje poezije „Ivanjska iskrica“ iz OŠ Novi Marof, dok je u skupnom scenskom izrazu bilo kvalitetnijih radova  te su se na županijsko natjecanje osim predstavnika naše škole plasirale još i sljedeće dramsko-scenske igre: „Repa“ iz OŠ Novi Marof, „Žaba na zdencu“ iz OŠ Breznički Hum i „Puž na carinskom pregledu“ iz OŠ Novi Marof.

objavio: Ana Vnučec   datum: 21. 1. 2010.