Natjecanje „Koliko poznaješ Hrvatski sabor?“

Služba za građane Hrvatskog sabora je u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje i Ministarstvom znanosti obrazovanja i sporta organizirala natjecanje učenika osnovnih škola pod nazivom „Koliko poznaješ Hrvatski sabor?“

Natjecanje je održano 28. ožujka 2014. godine putem interneta u formi kviza. Kviz-pitanjima provjeravalo se koliko učenici osnovnih škola poznaju Hrvatski sabor i njegovu ulogu u hrvatskoj povijesti, što znaju o ustroju i načinu rada te važnim odlukama koje je Sabor kroz povijest donio, o pravima i odgovornostima saborskog zastupnika te o znamenitim pojedincima koji su dali poseban doprinos njegovu radu.

U natjecanju je sudjelovao i tim učenika topličke škole. Tim je imao tri učenika – po jedan iz 6., 7., i 8. razreda. Svaki učenik je imao zamjenika. Kviz se sastojao od 30 pitanja: 15 je  pitanja o djelovanju Hrvatskog sabora do 20. st., a drugih 15. je o djelovanju Hrvatskog sabora u 21. stoljeću. Pitanja su bila iz nastavnog Plana i programa za 6., 7., i 8. razred, a povezana su sa Kurikulumom građanskog odgoja i obrazovanja.

Svaki učenik u timu naše škole odgovorio je na pitanja s više od 80% točnosti. Služba za građane Hrvatskog sabora zahvalila se na sudjelovanju i dobrim rezultatima.

objavio: Igor Derdić   datum: 1. 4. 2014.