DSD-ovci naše škole u Austriji

U subotu, 5. travnja 2014. godine, u suradnji s Osnovnom školom Ludbreg, učenici naše škole sudjelovali su na  terenskoj nastavi. U pratnji svoje učiteljice njemačkog jezika, Mare Malenice, učenici su posjetili Austriju.

Cilj ovog jednodnevnog izleta bio je primjena njihovog dosadašnjeg znanja njemačkog jezika u praksi.

Kako bi svoj izlet doslovce zasladili, učenici su najprije sa svojom učiteljicom posjetili tvornicu čokolade Zotter u Riegersbergu gdje su mogli neograničeno uživati u okusima čokolade svih vrsta.

Uz tvornicu nalazi se „Essborer Tiergarten“ zoološki vrt i zabavni park gdje smo vidjeli razne zanimljive životinje, igrali se na otvorenoj pozornici i spuštali se s najvećeg tobogana.

Potom su učenici su svoj put nastavili u smjeru Graza, po veličini drugog  grada u Austriji.

Tamo su se vozili uspinjačom na Schlossberg odakle se pruža prekrasan pogled na panoramu cijelog grada.

Potom su se učenici  spustili stepenicama u centar gdje su snimili plesni spot „Happy“ za međunarodni projekt, razgledali i ostale znamenitosti grada, prošetali centrom, kupili suvenire te se sretni i zadovoljni uputili kući.

objavio: Igor Derdić   datum: 10. 4. 2014.