Učenička zadruga "Topličnjak"

U subotu, 26. travnja 2014., održana je 18. Županijska smotra učeničkih zadruga naše županije u OŠ Grofa Janka Draškovića u Klenovniku. Sveukupno je na ovogodišnjoj smotri sudjelovalo 25 zadruga.

Učeničku zadrugu „Topličnjak“, koja djeluje u našoj školi, u punom sjaju su predstavile zadrugarke: Iva Tomić, Mateja Dvorski i Tea Kanešić, učenice 7. a razreda. Sve to ne bi bilo moguće da nije bilo njihovih vrijednih voditeljica, Ivančice Svetec i Mirele Glavnik koje su zajedno s njima estetski uredile štand i pobrinule se kako bi sve proteklo u što boljem redu.

Cure su predstavile naše sekcije i prezentirale izradu mini hotela za korisne insekte (po uzoru na „veliki“ hotel u dvorištu naše škole koji je pobudio veliki interes javnosti). Na štandu su se mogli kupiti svi proizvodi učeničke zadruge; prekrasni bijeli anđeli napravljeni od gipsa, eko vrećice s motivima koji nas potiču na brigu i zaštitu okoliša, zanimljivi mini hoteli, te pirografija, satovi, tanjuri, kutijice za nakit,…

Svi ovi proizvodi mogu se kupiti također i u našoj suvenirnici u parkiću Varaždinskih Toplica, pokraj Specijalističke ambulante.

Po mišljenju i sudu ocjenjivačke komisije iz Zagreba (Hrvatska udruga učeničkih zadruga) naša zadruga „Topličnjak“ osvojila je 41 od sveukupno mogućih 50 bodova i zauzela 8. mjesto u ukupnom poretku.

objavio: Igor Derdić   datum: 2. 5. 2014.