Naši učenici u HNK u Varaždinu

Pod pokroviteljstvom Županije, 5. i 7. svibnja  2014., realiziran je projekt „Lektira u školi“ koji je bio dogovoren tijekom ove školske godine.

Županija je osigurala  učenicima besplatan prijevoz do Varaždina i natrag te besplatne karte za kazališne predstave.

Učenici 5. i 6. razreda, u ponedjeljak, 5. svibnja, na Velikoj sceni, odgledali su kazališnu predstavu po knjizi Marka Twaina, Kraljević i prosjak, redatelja Dubravka Torjanca. Predstava je veoma dinamična i nadasve zanimljiva, a što je najvažnije, prilagođena je djeci i zbog toga se veoma svidjela učenicima.

Predstava za učenike 7. i 8. razreda održana je u srijedu, 7. svibnja, na Sceni Zvonimira Rogoza, pod nazivom Ruke po Ranku, također u režiji Dubravka Torjanca. Predstava je temeljena na noveli Ruke, Ranka Marinkovića, vrlo živo prikazana s upotrebom brojnih scenskih tehnika (sjene, pijesak,…),  ali možda ipak malo preteška za razumijevanje djeci osnovnoškolske dobi.

objavio: Igor Derdić   datum: 11. 5. 2014.