TOPLIČKO VRELO ŽIVOTA U VINICI

Na ovogodišnjem Ekološkom kvizu „Lijepom našom“,  koji se održao se u Vinici, sudjelovalo je osam ekipa iz osam škola Varaždinske županije. Naša ekipa u sastavu: Ivona Mikulčić, Magdalena Bedeković, Ena Anđel i Veronika Horvat i pod vodstvom mentorice Ane Vuković zauzela je sjajno 4. mjesto dok je prvo mjesto zauzela OŠ Trnovec a drugo VI. OŠ iz Varaždina.

Program županijskoga i državnoga natjecanja je podudaran i sastoji se od pisanog dijela, PowerPoint prezentacije te usmenog dijela. Pismeni i usmeni dio obuhvaća 5 zadanih (tematskih) područja. Zadana područja su dio nastavnih sadržaja iz prirode, biologije, kemije, geografije i vjeronauka. Teme su obuhvaćale prostorna i demografska obilježja Hrvatske, religijsku kulturu, prirodne sustave, gospodarska obilježja i zdravstveno-ekološku kulturu, a morale su biti obrađene u Powerpoint prezentaciji s prikazom rada na izabranoj temi pod motom „Istražili smo–uradili smo–predlažemo”. Naše predstavnice briljirale su na usmenom i pismenom dijelu natjecanja, a manje poteškoće zadala su im pitanja iz vjeronauka. Tema prezentacije naše ekipe nosila je naslov „Topličko vrelo života“,  a pristunima je prikazala bogatstvo topličkoga kraja: rimske iskopine i termalnu vodu.

objavio: Ana Vnučec   datum: 17. 2. 2010.