Sprechen Sie Deutsch? Warum nicht?

Možemo reći da je u našoj školi već postala tradicija provođenja programa DSD-a te polaganja pismenog i usmenog dijela ispita čiji rezultat jest položena razina (stupanj) A2 prema europskim referencama te dobivena „Jezična diploma“.

Već treća generacija učenika 8.a razreda, pod vodstvom učiteljice Mare Malenica, 19. svibnja 2014. godine, pristupila je pismenom dijelu ispita iz njemačkog jezika. Nakon što su svi učenici uspješno položili pismeni dio ispita, čekao ih je još usmeni dio, koji su polagali u četvrtak 22. svibnja 2014. Usmenom dijelu ispita prisustvovala je savjetnica za njemački jezik iz Varaždina, gospođa Gertrud Rehner- Barisch.

Svi učenici, koji su pristupili ovom ispitu, uspješno su položili sve elemente i time stekli pravo dobivanja diplome. Hrabro i odlučno pokazali su svoje znanje stečeno proteklih 8 godina znajući da će rezultat njihovog truda i odličnog znanja njemačkog jezika biti  „Jezična diploma“, koju će im svečano uručiti veleposlanik Republike Njemačke u Hrvatskoj, Hans Peter Annen, 16. lipnja 2014. u Zagrebu.

Moramo istaknuti koliko je danas važno govoriti barem jedan strani jezik, a svrha ovog programa, koji se intenzivno provodi u našoj školi unatrag nekoliko godina, ujedno i  jest učenike motivirati i pobuditi u njima interes za učenjem stranog jezika.

Ne kaže se uzalud:

Čovjek vrijedi onoliko, koliko jezika govori.

objavio: Igor Derdić   datum: 25. 5. 2014.