Izlet na Plitvička jezera

Učenici naše škole, petih i osmih razreda, u petak 23. 5. 2014., otputili su se na terensku nastavu i posjetili naš najpoznatiji nacionalni park Plitvička jezera.

Na sreću, vrijeme je bilo kao stvoreno za šetnju te su imali prilike uživati u veličanstvenim slapovima, špilji Šupljari, Gradinskom jezeru, Prošćanskom jezeru, koje je ujedno i najveće jezero, te istražiti sve tajne ovog prekrasnog nacionalnog parka i pritom se dobro zabaviti.

Učenici su sa svojim učiteljima također obišli i spomenik Josipu Joviću, prvom poginulom branitelju Republike Hrvatske u Domovinskom ratu.

Osim Plitvičkih jezera, koja su pod zaštitom UNESCO-a učenici su na putu kući posjetili, u Karlovcu, i muzej na otvorenom, posvećen Domovinskom ratu, gdje su vidjeli zbirku oružja i vojnih vozila iz Domovinskog rata.

Bilo je to jedno prekrasno iskustvo za sve učenike i njihove učitelje kojeg će se zasigurno rado sjećati i dugo pamtiti.

objavio: Igor Derdić   datum: 28. 5. 2014.