PŠ Petkovec u ulozi domaćina

Naša Područna škola Petkovec sa svojim učenicima i učiteljima, 30. svibnja  2014., ugostila je učenike i učiteljice iz Područne škole Margečan. Bio je to nastavak suradnje između ovih dviju područnih škola koju su započele ovog proljeća. Ljubazni domaćini, učenici i učitelji Područne škole Petkovec, svoje su goste najprije poveli u razgledavanje škole, a potom samog mjesta Petkovec.

Učenicima su ukratko predstavljene i važnije osobe koje su živjele u Petkovcu ili su rodom iz Petkovca, kao npr., Ana Bešenić koja je autorica teksta nadaleko poznate pjesme Suza za zagorske brege.

Nakon kratkog i zanimljivog obrazovnog sadržaja te razgledavanja, daljnje zajedničko druženje nastavljeno je u zabavnijem ambijentu, Petkovečkoj hiži, uz ručak i prigodni program. Goste je zabavljao tamburaški sastav Tamburaši mjeseca koji su odsvirali nekoliko prigodnih pjesama, a učenica Lana Koščak odsvirala je Menuet na flauti.

Svoje zajedničko druženje, ove dvije područne škole, privele su kraju odlaskom u Zavičajni muzej u Varaždinskim Toplicama.

Druženje i program organizirali su učitelji, Slaven Pokos i Jelica Korotaj.

objavio: Igor Derdić   datum: 1. 6. 2014.