Terenska nastava na otoku Krku

Naši učenici šestih razreda, pod pratnjom svojih učitelja, u utorak, 10. lipnja 2014., realizirali su plan i program terenske nastave na otok Krk.

Otputili smo se, u ranim jutarnjim satima, prema otoku  Krku gdje smo posjetili sam grad Krk, razgledali značajnije spomenike i zgrade koji datiraju još iz davnih vremena te saznali puno zanimljivih stvari o njihovoj povijesti.

Potom smo krenuli prema Baškoj, uz usputnu stanku u Jurandvoru kako bismo posjetili crkvicu Sv. Lucije gdje je pronađena Bašćanska ploča. Razjasnili smo sve nedoumice i pitali što nam nije bilo jasno, a vezano uz crkvicu Sv. Lucije i naš najstariji pisani spomenik – Bašćansku ploču.

U ranim popodnevnim satima, napokon smo stigli u Bašku gdje je nakon obrazovnog programa slijedio, onaj, manje služben dio - slobodno vrijeme za kupanje, razonodu i rekreaciju. Učenici su ovaj dio najviše iščekivali i radovali mu se od samog početka putovanja.

Cilj našeg putovanja je bio nešto novo naučiti, staro znanje ponoviti i odlično se zabaviti, okupati se i osunčati, a mi možemo reći da smo u svemu tome uspjeli.

objavio: Igor Derdić   datum: 15. 6. 2014.