Radna akcija – „Kad se mnogo malih složi“

U srijedu, 11. lipnja 2014., učenici naše škole, sa svojim učiteljima, sudjelovali su u radnoj akciji čišćenja parka. Učenici od 1. do 8. razreda, u školu su, umjesto knjiga, donijeli motike, grablje, rukavice i ostali potreban alat za rad i čišćenje u parku.

Kako nam je ove godine po četvrti put potvrđen status Eko škole, ovom i sličnim akcijama, projektima i programima vezanim uz ekologiju, samo potvrđujemo i dokazujemo kako uistinu taj status i opravdavamo.

Ovo je samo još jedna potvrda kako vijorenje Zelene zastave u našoj školi nije samo simbolika, a Međunarodni status Eko škole nije samo mrtvo slovo na papiru, nego uistinu brinemo o ekologiji i  živimo u skladu s prirodom. To pokazujemo na razne načine svojim djelima, a također i svojim primjerom potičemo sve ostale da paze i čuvaju prirodu jer  time štite i zdravlje sviju nas.

Vrijedni učenici, uz pomoć svojih učitelja, očistili su veliki dio parka, stoga će sada ljetne večernje šetnje parkom biti još ugodnije i primamljivije svima nama, ali i brojnim turistima koji budu posjetili naš maleni gradić.

objavio: Igor Derdić   datum: 15. 6. 2014.