Škola u prirodi - otok Murter

Naši učenici četvrtih razreda, sa svojim učiteljicama, učiteljem i časnom, 2. – 6. lipnja 2014., bili su u Školi u prirodi na otoku Murteru.

Cilj Škole u prirodi bio je obraditi, ponoviti i uvježbati sve predviđene nastavne sadržaje u izvornoj stvarnosti što pridonosi dugoročnijem pamćenju učenika.

Na putu do otoka Murtera učenici su posjetili Sokolarski centar Dubrava, prvi azil za ptice grabljivice u Republici Hrvatskoj.

Drugi dan posjetili su NP Krka. Od Skradina su se vozili brodom do Skradinskog buka, imali laganu šetnju uz Skradinski buk prema mlinicama (uređeno etno selo) i razgled mlinica s pripadajućim sadržajima: etno zbirka-  stupova, valjalica, mlin, tkalački stan, kovačnica te ostalog uz prezentacije starih zanata.

Treći dan posjetili su Šibenik i Biograd, četvrti dan posjetili su Trogir i grad Murter, a peti dan Zadar i Nin.

U svim navedenima gradovima vidjeli su najznačajnije kulturno-povijesne spomenike o kojima su učili, a upoznali su i neke nove te naučili mnogo o povijesti svakog navedenog grada.

Srećom, poslužilo ih je i lijepo vrijeme koje su popodne iskoristili za kupanje, igre u vodi, pijesku te sunčanju.

Vrijeme nakon večere bilo je rezervirano za posebno pripremljenu „zabavnu“ večer u organizaciji njihovog izvrsnog vodiča i animatora.

O svakom provedenom danu u Školi u prirodi, učenici su vodili dnevnik.

Važno je također istaknuti kako lijepo i kulturno ponašanje naših učenika nije izostalo ni u jednom trenutku, kao ni njihova aktivnost i opširno znanje temeljem kojeg su pokupili mnogo simpatija i pohvala.

Kući su se vratili sretni i zadovoljni, puni novih dojmova, saznanja i iskustava.

objavio: Igor Derdić   datum: 23. 6. 2014.