Olimpijski dan u našoj školi

Unatrag nekoliko godina, 10. rujna, u našoj se školi obilježava Olimpijski dan kao spomen osnutka Hrvatskog olimpijskog odbora.

Učenici i učitelji naše škole u srijedu, 10. rujna 2014., tijekom četvrtog školskog sata obilježili su Hrvatski olimpijski dan u školskoj dvorani međusobnim sportskim susretima učenika četvrtih i osmih razreda.

Učenici 4.a i 4.b te 8.a i 8.b razreda odigrali su odlične nogometne utakmice u kojima se osjećala napetost do zadnjih minuta susreta. O rezultatu su odlučivale sitnice i malo sreće, a ovog puta su više sreće ipak imali učenici 8.b razreda pobijedivši rezultatom 2:0.

Nisu samo učenici pokazali svoje umijeće igranja nogometa, već su i učenice 8.a i 8.b razreda na terenu odmjerile svoje snage odigravši rukometnu utakmicu. Kako je sreća u nogometu prevagnula na stranu b razreda tako se u rukometu okrenula te su učenice 8.a razreda odnijele pobjedu.

Na temelju ovih utakmica možemo sa sigurnošću reći kako među ovim igračima i igračicama  koji su hrabro izašli na teren postoje mlade nogometne i rukometne nade koje će se, vjerujemo, jednog dana proslaviti u svijetu domaćeg sporta.

Sve ove susrete popratili su učitelji te učenici I.-VIII. koji su žustrim navijanjem i pljeskom bodrili natjecatelje.

objavio: Igor Derdić   datum: 10. 9. 2014.