Deutsch, English, Français, Italiano…

Kao i svake godine, učenici naše škole (6.a razred), sa svojom učiteljicom njemačkog jezika, Marom Malenica, 20. rujna 2014., otputili su se u Varaždin kako bi obilježili Dan europskih jezika.

Učenici su se smjestili na slobodan štand koji su kasnije nesebično podijelili s drugom školom. S prolaznicima su razgovarali na njemačkom jeziku te im dijelili suvenire i zastavice, koje su brzo nestale zbog velikog broja ljudi, a usput su uživali u raznovrsnom programu na mnogobrojnim stranim jezicima. Moramo napomenuti kako je učiteljica bila veoma ponosna na svoje vrijedne učenike i nagradila ih sladoledom.

Srećom, vrijeme je bilo lijepo i kao stvoreno za učenje,  dobar provod i zabavu, a na kraju dana učenici, već pomalo umorni, ali nadasve sretni, vratili su se kući.

Tekst: Dina Vuk, 6.a

(članica Novinarske skupine)

objavio: Igor Derdić   datum: 27. 9. 2014.