Djelatnici škole posjetili Prijestolnicu Dunava

Učitelji i ostali djelatnici naše škole, u utorak 7. listopada 2014., obilježili su Dan učitelja otputivši se na studijsko putovanje u Slovačku, točnije, njezin glavni grad Bratislavu – Prijestolnicu Dunava.

Nakon duge vožnje kroz Sloveniju i Mađarsku stigli su i do željenog cilja. Stigavši u Bratislavu krenuli su do Starog grada s čijeg se vrha pruža prekrasan panoramski pogled na grad i Dunav. Turistički obilazak nastavljen je u istom tonu, željni novih spoznaja i znanja svratili su do Ruskog groblja, a potom nastavili vožnju do samog centra grada s usputnim razgledom turističkih atrakcija. Kako je nemoguće u jednom danu vidjeti sve ljepote koje veliki gradovi skrivaju, tako su i oni uspjeli pogledati samo dio. Uživali su u laganoj šetnji obalom Dunava, vidjeli su brojne građevine, palaču Grasalković, Gradsku vijećnicu, Katedralu sv. Martina, koja je ujedno i najveća gotička crkva u gradu iz 14. st., a u kojoj su se od 16. st. krunili mađarski kraljevi. Vidjeli smo i Mihaelov toranj, Trg slobode, glavni gradski trg, Franjevačku crkvu, Narodno kazalište te Biskupsku palaču – nekadašnja ljetna rezidencija mađarskih nadbiskupa.

Nakon turističkih atrakcija i brojnih zanimljivosti došlo je vrijeme odmora, i naravno, degustacija slovačke tradicionalne kuhinje.

No, kako sve što je lijepo kratko traje, tako je u kasnim poslijepodnevnim satima, bogatiji za još jedno iskustvo, stiglo vrijeme povratka u Lijepu Našu.

objavio: Igor Derdić   datum: 13. 10. 2014.