U SVIJETU BAJKI IVANE BRLIĆ MAŽURANIĆ

Ivana Brlić Mažuranić, hrvatska spisateljica nekih od najljepših bajki za djecu, dio svog života provela je u Slavonskom Brodu. Zbog toga Brođani svake godine obilježavaju njen rođendan i predaju se razigranoj mašti.

Dašak Ivaninih bajki u OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića i u Varaždinske Toplice donijela je Turistička zajednica Slavonskog Broda predstavivši projekt „Svijet bajki Ivane Brlić Mažuranić“, dječju. manifestaciju posvećenu spisateljici Ivani Brlić Mažuranić. Kostimiranim likovima iz Ivaninih bajki najviše su se obradovali mališani od 1. do 4. razreda, a svi su učenici u sklopu radionica dali mašti na volju te sa šegrtom Hlapićem i majstorom Mrkonjom popravljali cipele, bojali i crtali sa Striborom, a s Jagorom izrađivali maštovite figurice od linoleuma i pritom stvarali svoje priče.

Svi oni koji bi željeli posjetiti grad u kojem je velika spisateljica napisala svoje najljepše pripovijetke pozvani su da posjete Slavonski Brod u vrijeme manifestacije koja se uz obilje glazbeno-scenskih programa, izložbi i kazališnih predstava i ove godine održava od 18. do 23. travnja.

objavio: Ana Vnučec   datum: 8. 3. 2010.