DSD-ovci u Zagrebu

Učenici 6.a razreda, kao i nekoliko učenika 5. a razreda naše škole, 8. listopada 2014., posjetili su, sa svojom učiteljicom Marom Malenica, grad Zagreb. Pridružili su im se i učenici OŠ Ludbreg s kojom već dugo uspješno surađujemo.

U Zagrebu su učenici razgledali Zoološki vrt, a sve životinje su im se jako svidjele. Kako bi učenici od svega toga i nešto upamtili te naučili, učiteljica im je podijelila listiće koje su pritom rješavali i na taj način ponavljali gradivo.

Nakon što su ponovili kako se kaže koja životinja na  njemačkom jeziku, učenici su se zaputili u Arena centar gdje su pogledali odličan film pod naslovom Labirint: nemogući bijeg. Film je bio zanimljiviji i uzbudljiviji samim time što je bio u 4D projekciji.

Kad je film završio učenici su dobili slobodno vrijeme za sebe koje su  mogli iskoristiti za šetnju ili slične aktivnosti.

Iako je bio blagdan pa nije bilo nastave, cilj njihova putovanja je bio ponoviti gradivo i nešto novo naučiti. To za njih nije bio nikakav problem, već naprotiv, bili su veoma zadovoljni, ali na kraju dana i već polako umorni. Svoju terensku nastavu priveli su kraju u ranim večernjim satima stigavši sretno kući.

Tekst: Dina Vuk, 6.a

objavio: Igor Derdić   datum: 14. 10. 2014.