Demonstracija streličarstva

Streličarstvo postaje sve popularniji sport današnjice u kojem je veoma bitna koncentracija i preciznost, a sve se svodi na jedan cilj – odapeti lukom strijelu i pogoditi metu. Moramo priznati da ovo zvuči veoma zanimljivo i primamljivo.

Kako se ovaj sport sve više popularizira u našoj školi je održana demonstracija. Trener, g. Vjekoslav Sakač, 10. listopada 2014., posjetio je našu školu kako bi učenicima nižih razreda pokazao, objasnio i demonstrirao što je to zapravo streličarstvo te ponudio ovaj sport kao još jednu od izvanškolskih aktivnosti u koje se učenici mogu uključiti.

U našu školsku dvoranu g. Sakač je donio različite lukove i strijele na opće oduševljenje svih učenika, a krajnji cilj njegovog dolaska bio je pokazati učenicima kako se koristiti lukom i strijelom te zainteresirati što više učenika za ovaj zanimljiv i nadasve uzbudljiv sport u kojem, osim preciznosti, stječu i koncentraciju.

Učenicima se svidjela demonstracija, ali iznad svega im se svidjelo kada su oni sami mogli isprobati kakav je osjećaj odapeti strijelu i pogoditi metu. Navala učenika je bila velika, a od učitelja, u streličarstvu se odvažio okušati, jedino učitelj Jozo Rajič, koji je to odradio i više nego profesionalno.

Tekst: Lorena Valent 5.a i Ivana Obad, učiteljica hrvatskog jezika

Fotografije: Lorena Valent 5.a

objavio: Igor Derdić   datum: 16. 10. 2014.