Dan kruha

Obilježavanje Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, već je tradicija u našoj školi. Tako smo i ove školske godine, 17. listopada 2014., svečano obilježili ovaj dan.

Učenici su donijeli u školu kruh, peciva i razne kolače koje su vrijedno i s puno ljubavi pripremile njihove mame i bake. Svi učenici i učitelji okupili su se u holu škole kako bi zajednički zahvalili Bogu, a sve je to popratio i naš svećenik, Stjepan Mostečak, koji je uz molitvu blagoslovio naš bogat i raznovrstan stol.

Svake godine ovakva obilježavanja popratimo i prigodnim programom - pjesmama, recitalima i igrokazima kroz koje nam učenici šalju važnu poruku o kruhu i kako bismo trebali postupati s njim.

Nakon službenog dijela programa, sjeli smo za stolove i blagovali posvećen kruh, a potom se sretni i siti vratili u razrede.

Jelena Vugrinec, 6.a

objavio: Igor Derdić   datum: 21. 10. 2014.