Županijska smotra – Dani kruha

Naša zadruga Topličnjak, u subotu 18. listopada 2014., pridružila se mnogobrojnim osnovnim i srednjim školama naše županije u obilježavanju Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Ovogodišnja škola domaćin bila je Srednja škola Maruševec, a sveukupno su sudjelovale 33 škole Varaždinske županije.

Naša zadruga predstavila se pod geslom Zahvalimo Bogu, a predstavljale su je učenice 8. a i 6. b razreda. Štand je obilovao različitim vrstama kruha, kolača, peciva te brojnim jesenskim plodovima. Svojom estetikom i bogatstvom plijenio je poglede brojnih prolaznika, a i same prosudbene komisije koja je iznijela samo pozitivne kritike.

Nakon što su zadrugarke predstavile naš štand prosudbenoj komisiji počele su dijeliti prolaznicima  krušne proizvode. Ubrzo od bogatog i raznovrsnog štanda nije ostalo ništa, iz čega, možemo samo zaključiti kako je sve bilo ukusno, a naše zadrugarke veoma vrijedne. Također smo nekoliko komada kruha donirali i Pučkoj kuhinji te na taj način pomogli onima koji si sami, nažalost, ne mogu priuštiti obrok.

Iduće godine domaćin će biti Osnovna škola Ludbreg.

objavio: Igor Derdić   datum: 22. 10. 2014.