Izvanučionička nastava osmih razreda

Učenici osmih razreda su 6. studenoga 2014. g. u pratnji svojih razrednika i učitelja iz povijesti realizirali terensku nastavu u Varaždinu. Nastava je planirana u Godišnjem nastavnom planu i programu. Sadržaj izvanučioničke nastave tematski je posvećen Velikom ratu (Prvi svjetski rat) – Sto godina od početka rata s naglaskom na utjecaj rata na život ljudi na varaždinsko-topličkom području.

Prvi svjetski rat izmijenio je cijeli svijet i bitno utjecao na buduće događaje i svakodnevni život ljudi. Varaždinski kraj, iako udaljen od velikih bojišta, našao se u vrtlogu zbivanja.

Kako se rat manifestirao na varaždinskom području, učenici su mogli doživjeti i spoznati kroz izložbu Narod u nevolji, postavljenoj u palači Hercer, a koja govori o Velikom ratu. Kroz izložbu učenike je vodila kustosica Gradskog muzeja Varaždin Spomenka Težak. Osim izložbe, učenici su dio sadržaja realizirali u varaždinskoj povijesnoj jezgri i na groblju ratnika I. svjetskog rata.

Autor teksta: Drago Ilić

objavio: Igor Derdić   datum: 11. 11. 2014.