Kajkavijada

Kao i svake godine učenici naše škole, 14. listopada 2014., nastupili su na Kajkavijadi koja se već tradicionalno održava u spomen kajkavskom narječju. Cilj manifestacije jest da se nikada ne zaboravi naš lijepi i dragi KAJ.

Naši učenici su se predstavili raznovrsnim programom, koji su s njima vrijedno pripremili i uvježbali njihovi mentori; učiteljice Ana Lodeta, Biserka Bešenić i učitelj Zlatko Piplek.

Pod vodstvom dirigenta i mentora Zlatka Pipleka Dječji tamburaški orkestar i Zbor naše škole izveo je Karišik zagorskih pjesama, dok je Mali tamburaški orkestar i Dječji zbor pod njegovim vodstvom izveo skladbu Da mi daju.

Naši učenici izrazili su se i literarno. Pod vodstvom svoje mentorice Biserke Bešenić, Petar Križanić izveo je točku Biciklinom čez Toplice, dok su učenici viših razreda pod vodstvom svoje mentorice Ane Lodeta izveli zbornu recitaciju Ni med cvetjem ni pravice.

Tekst: Leonardo Grabar, 7.a

Fotografije: Ana Anđel, 7.b

objavio: Igor Derdić   datum: 8. 12. 2014.